www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Силата на мисълта


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Силата на мисълта, Късане на конец
Astronomer
Публикувано на: 18.2.2008, 20:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



"Сила на мисълта: Опънете един тънък конец между две пръчици и се опитайте чрез силата на мисълта си да го скъсате. Ако можете да скъсате конеца, вие можете да насочвате мисълта си , където искате, като творческа сила."

Източник: http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Според това, която казва Петър Дънов се опитвам да го направя, обаче нещо не се получава. Опитах само веднъж, ама не стана. Според вас може ли наистина да се концентрира енергията на обикновен човек като мен например и да се скъса конеца? Без да притежаваш някакви специални дарби и т.н.
PM
Top
АлексТТ
Публикувано на: 18.2.2008, 22:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 657
Дата на регистрация: 7-November 06



всеки човек ,притежава специални дарби.
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Astronomer @ Feb 18 2008, 08:53 PM)
Според вас може ли наистина да се концентрира енергията на обикновен човек като мен например и да се скъса конеца? Без да притежаваш някакви специални дарби и т.н.

Да ,може!И не са ти необходими "специални" дарби ,ако умееш да контролираш мислите си - а не мислите да котролират теб...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 19.2.2008, 10:31
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Късане на конец, огъване на лъжици... Питам се-това ли е най-доброто и полезно занимание? Това ли е начинът да повярваме в себе си, в силата на мисълта си? Не е ли това една прищявка на егото, едно "подхлъзване" от негова страна, с което да ни докаже, че мислите ни нямат сила?
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.2.2008, 11:18
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Feb 19 2008, 10:31 AM)
Късане на конец, огъване на лъжици... Питам се-това ли е най-доброто и полезно занимание? Това ли е начинът да повярваме в себе си, в силата на мисълта си? Не е ли това една прищявка на егото, едно "подхлъзване" от негова страна, с което да ни докаже, че мислите ни нямат сила?

Кво искаш, дъновили... Чисто подхлъзване на егото е.
PMEmail Poster
Top
Astronomer
Публикувано на: 19.2.2008, 11:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



QUOTE (Миро @ Feb 19 2008, 10:31 AM)
Късане на конец, огъване на лъжици... Питам се-това ли е най-доброто и полезно занимание? Това ли е начинът да повярваме в себе си, в силата на мисълта си? Не е ли това една прищявка на егото, едно "подхлъзване" от негова страна, с което да ни докаже, че мислите ни нямат сила?

Аз пък те питам това ли трябва да е най-полезното, това ли трябва да е най-важното? Късането на конец? Що пък трябва да е най-важното? Това питам аз. Че ти на фона на 1000 важни неща можеш да извадиш едно и да кажеш, че другите спрямо него са нищожества. Стана ми интересно и затова попитах. Естествено, че не е само това начина. Изобщо се чудя защо ли коментирам "изказването" ти. Това е едно искане, с което се цели да се докаже силата на мисълта, а не нейната слабост драги. Като нямаш мнение не пиши, защото тоя форум е да се пишат мнения, а не нихилистични изказвания от рода на има ли или няма смисъл. Айде със здраве.
PM
Top
Дари
Публикувано на: 19.2.2008, 12:37
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (Astronomer @ Feb 19 2008, 11:30 AM)
Това е едно искане, с което се цели да се докаже силата на мисълта, а не нейната слабост драги.

Какво и на кого ще доказваш? Как да го докажеш? Защо е нужно да доказваш?
Силата на мисълта или както ти казваш „доказателствата” се проявява за всеки индивидуално, когато духът е готов. Всяко нещо си има причина и следствие. За да Изгрее Денят трябва първо Нощта да се оттегли, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.
Това са неща, които не изискват човек да има две висши образования за да достигне до тях. Интелигентността не е фактор, а по скоро съзнанието и то в смисъл на ясно съзнание, будност, бдителност и не на последно място хармонията вътре в човека.

QUOTE
Като нямаш мнение не пиши, защото тоя форум е да се пишат мнения, а не нихилистични изказвания от рода на има ли или няма смисъл.

Това, че ти не можеш да прочетеш какво е написал Миро и главно да разбереш смисъла на написаното, съвсем не значи, че няма такъв..., също така не значи, че ти не си интелигентен, а просто тези жокери, които Миро ти дава в този момент са неразбираеми за теб.
От сега ти казвам, че доказателства за това мое твърдение няма да ти давам. smil4334ad8a149e0.gif
PM
Top
Миро
Публикувано на: 19.2.2008, 12:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Jordan_13 @ Feb 19 2008, 11:18 AM)
Кво искаш, дъновили...  Чисто подхлъзване на егото е.

Прав си, Jordan_13 smil3dbd4dbc14f3f.gif Особено след последното мнение на Astronomer smil4334abded4493.gif
QUOTE
Аз пък те питам това ли трябва да е най-полезното, това ли трябва да е най-важното? Късането на конец? Що пък трябва да е най-важното? Това питам аз.

И аз това питам, а ти рипаш като декоративно петле smil3dbd4dbc14f3f.gif Не се мъчи, защото никога няма да успееш да скъсаш конеца с мисъл и така егото ще ти натрие носа, ще те убеди, че твоята мисъл не струва. После ще си кажеш-ето, не мога, колкото и да се мъча и ... в един момент спираш да мислиш. Не смяташ ли, че точно от това ги е страх някои кръгове-от мислещи Хора smil3dbd4e398ff7b.gif
PMUsers Website
Top
iss
Публикувано на: 29.6.2008, 12:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE
Какво и на кого ще доказваш? Как да го докажеш? Защо е нужно да доказваш?
Силата на мисълта или както ти казваш „доказателствата” се проявява за всеки индивидуално, когато духът е готов.

Тази тема можеше да се развие и да се каже много...

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 29.6.2008, 13:09
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Ще ви опиша един забавен експеримент ,който всеки би могъл да опита.Позволявам си да го разкажа,защото съм го наблюдавала и изпробвала и защото смятам че е интересен и има отношение по темата.
В експеримента участват 5(пет) души.Един от тях сяда на стол без облегалка.Другите се нареждат около него, до коленете и ръцете му. За сравнение четиримата веднага се опитват да повдигнат седналия с по един пръст( или по-добре - с два пръста, допрени показалците на двете ръце), вкарани под мишниците и коленете му.Оказва се ,че това е невъзможно.После същият опит се повтаря, но след предварителна подготовка.Човекът до дясното рамо на седналия слага дясната си ръка с дланта надолу върху главата му.По посока на часовниковата стрелка, върху първата ръка се налагат десните длани на останалите трима:до дясното коляно,после до лявото коляно и накрая до лявото рамо.Върху тях по същия начин се струпват и левите ръце.Това положение се запазва около 30 секунди или минута,като се препоръчва и четиримата да мислят,че "тежеста" трябва да намали теглото си. По даден знак на водещия(при дясното рамо) започва изтеглянето на ръцетев обратен ред- последователно и по посока на часовниковата стрелка: първо лявата ръка на участника при лявото рамо и така до края.Незабавно четирите пръста - показалеца (или осемте, ако се използват показалците на двете ръце), се поставят под мишниците и коленете на седналия и едновременно го повдигат с видима лекота
Този експеримент се среща описан в много книги с твърдението ,че е известен от векове,но никой не е успял да го обясни....Може би древните са знаели и използвали психическа енергия,която би обяснила много феномени от тази времена....


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 29.6.2008, 14:09
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (iss @ Jun 29 2008, 01:09 PM)
Ще ви опиша един забавен експеримент ,който всеки би могъл да опита.Позволявам си да го разкажа,защото съм го наблюдавала и изпробвала и защото смятам че е интересен и има отношение по темата.
В експеримента участват 5(пет) души.Един от тях сяда на стол без облегалка.Другите се нареждат около него, до коленете и ръцете му. За сравнение четиримата веднага се опитват да повдигнат седналия с по един пръст( или по-добре - с два пръста, допрени показалците на двете ръце), вкарани под мишниците и коленете му.Оказва се ,че това е невъзможно.После същият опит се повтаря, но след предварителна подготовка.Човекът до дясното рамо на седналия слага дясната си ръка с дланта надолу върху главата му.По посока на часовниковата стрелка, върху първата ръка се налагат десните длани на останалите трима:до дясното коляно,после до лявото коляно и накрая до лявото рамо.Върху тях по същия начин се струпват и левите ръце.Това положение се запазва около 30 секунди или минута,като се препоръчва и четиримата да мислят,че "тежеста" трябва да намали теглото си. По даден знак на водещия(при дясното рамо) започва изтеглянето на ръцетев обратен ред- последователно и по посока на часовниковата стрелка: първо лявата ръка на участника при лявото рамо и така до края.Незабавно четирите пръста - показалеца (или осемте, ако се използват показалците на двете ръце), се поставят под мишниците и коленете на седналия и едновременно го повдигат с видима лекота
Този експеримент се среща описан в много книги с твърдението ,че е известен от векове,но никой не е успял да го обясни....Може би древните са знаели и използвали психическа енергия,която би обяснила много феномени от тази времена....

Потвърждавам на 100%...!!! Най-покъртителната демоснстрация бе с три момичета със съвсем крехко телосложение (едната бе съпругата ми) водени от брат ми, които повдигнаха един приятел който тежи 128 килограма...!!! Експеримента го има заснет с телефона брата на жена ми...!!! Като контра демонстрация същото момче се опитаха да го повдигнат четири доста здрави младежа, но дори не успяха да го отлепят от стола...!!!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 29.6.2008, 15:30
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



QUOTE (iss @ Jun 29 2008, 01:09 PM)
Ще ви опиша един забавен експеримент ,който всеки би могъл да опита.Позволявам си да го разкажа,защото съм го наблюдавала и изпробвала и защото смятам че е интересен и има отношение по темата.
В експеримента участват 5(пет) души.Един от тях сяда на стол без облегалка.Другите се нареждат около него, до коленете и ръцете му. За сравнение четиримата веднага се опитват да повдигнат седналия с по един пръст( или по-добре - с два пръста, допрени показалците на двете ръце), вкарани под мишниците и коленете му.Оказва се ,че това е невъзможно.После същият опит се повтаря, но след предварителна подготовка.Човекът до дясното рамо на седналия слага дясната си ръка с дланта надолу върху главата му.По посока на часовниковата стрелка, върху първата ръка се налагат десните длани на останалите трима:до дясното коляно,после до лявото коляно и накрая до лявото рамо.Върху тях по същия начин се струпват и левите ръце.Това положение се запазва около 30 секунди или минута,като се препоръчва и четиримата да мислят,че "тежеста" трябва да намали теглото си. По даден знак на водещия(при дясното рамо) започва изтеглянето на ръцетев обратен ред- последователно и по посока на часовниковата стрелка: първо лявата ръка на участника при лявото рамо и така до края.Незабавно четирите пръста - показалеца (или осемте, ако се използват показалците на двете ръце), се поставят под мишниците и коленете на седналия и едновременно го повдигат с видима лекота
Този експеримент се среща описан в много книги с твърдението ,че е известен от векове,но никой не е успял да го обясни....Може би древните са знаели и използвали психическа енергия,която би обяснила много феномени от тази времена....

Аз. Аз осрах темата, аз съм виновен за всичко. Признавам си без бой.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 29.6.2008, 16:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Jun 29 2008, 03:30 PM)
QUOTE (iss @ Jun 29 2008, 01:09 PM)
Ще ви опиша един забавен експеримент ,който всеки би могъл да опита.Позволявам си да го разкажа,защото съм го наблюдавала и изпробвала и защото смятам че е интересен и има отношение по темата.
В експеримента участват 5(пет) души.Един от тях сяда на стол без облегалка.Другите се нареждат около него, до коленете и ръцете му. За сравнение четиримата веднага се опитват да повдигнат седналия с по един пръст( или по-добре - с два пръста, допрени показалците на двете ръце), вкарани под мишниците и коленете  му.Оказва се ,че това е невъзможно.После същият опит се повтаря, но след предварителна подготовка.Човекът до дясното рамо на седналия слага дясната си ръка с дланта надолу върху главата му.По посока на часовниковата стрелка, върху първата ръка се налагат десните длани на останалите трима:до дясното коляно,после до лявото коляно и накрая до лявото рамо.Върху тях по същия начин се струпват и левите ръце.Това положение се запазва около 30 секунди или минута,като се препоръчва и четиримата да мислят,че "тежеста" трябва да намали теглото си. По даден знак на водещия(при дясното рамо) започва изтеглянето на ръцетев обратен ред- последователно и по посока на часовниковата стрелка: първо лявата ръка на участника при лявото рамо и така до края.Незабавно четирите  пръста - показалеца (или осемте, ако се използват показалците на двете ръце), се поставят под мишниците и коленете на седналия и едновременно го повдигат с видима лекота
Този експеримент се среща описан в много книги с твърдението ,че е известен от векове,но никой не е успял да го обясни....Може би древните са знаели и използвали психическа енергия,която би обяснила много феномени от тази времена....

Аз. Аз осрах темата, аз съм виновен за всичко. Признавам си без бой.

?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! smil4334a4c5e23b8.gif smil4334a4c5e23b8.gif smil4334a4c5e23b8.gif smil4334a4c5e23b8.gif smil4334a4c5e23b8.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 29.6.2008, 16:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Силата на Мисълта присъства единствено у хора, в които има Мисъл. А като гледам, мисъл няма. Значи няма и Сила.


--------------------
PM
Top
Mistique
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE (Astronomer @ Feb 18 2008, 08:53 PM)
Според вас може ли наистина да се концентрира енергията на обикновен човек като мен например и да се скъса конеца? Без да притежаваш някакви специални дарби и т.н.

Мен ме пробваха да местя пръчка, ама като не стана...се задоволих да викам кучето си телепатично! smil3dbd4e398ff7b.gif

Има нещо свързано със енергиите с които работи всеки човек и те са груби - влияние над материята (като огъване на пръчка, местене или късане на конец в тоя случай) или фини - телепатично общуване или радиестезия или екстрасензорни възприятия. В зависимост от състоянието на човека, той или ще владее грубата материя - късането на конеца или ще вибрира в по-горните светове и ще си приказва с ангелчета или починалите си роднини.

Перфектния човек ще може всичките тия работи, ама... Така че - не се отказвай!
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020